Atletka Malíková je juniorskou olympijskou vítězkou

Opavská běžkyně Barbora Malíková, která byla také vlajkonoškou české  výpravy na YOG v Buenos Aires,  vstupovala do druhé fáze jako vedoucí závodnice průběžného pořadí. V té první totiž byla nejrychlejší z celého startovního pole na 400 metrů v čase 54.18. Jinak tomu nebylo ani ve fázi druhé, kde se výkonem 54.68 jako jediná dostala pod pětapadesát vteřin a zaslouženě tak brala zlatou medaili se součtem 1:48.86. Její jasnou nadvládu potvrzuje i fakt, že stříbrná Němka Marie Scheppanová na ni v součtu obou časů ztratila 1.2 vteřiny. Třetí skončila Niddy Mingilishiová ze Zambie. Česká dorostenecká rekordmanka tak přidala po zlatých medailích na MS do 17 let v Nairobi 2017, ME do 17 let v Györu a stříbru na Evropském olympijském festivalu 2018  další velmi cenný kov.  „Už se nebylo na co šetřit, dala jsem do toho všechno a vyšlo to na zlato. Jsem šťastná,“ řekla v cíli Barbora Malíková.