Ročník 2019

Část nominovaných v TV Polar
nahled-videa

Sportovec roku 2019 - Cena hejtmana

David Pastrňák

 

 

Havířovský hokejista David Pastrňák patří mezi nejlepší hráče NHL. V roce 2019 dovedl svůj tým Boston Bruins až do finále Stanley Cupu. Pastrňák byl vyhlášen nejlepším hokejistou České republiky.

 

 

 

 

Cena hejtmana - nominace

Barbora Hermannova

Plážový volejbal

Barbora Hermannová z Ostravy tvoří se spoluhráčkou Markétou Slukovou–Nausch jeden z nejlepších beachvolejbalových párů světa. V roce 2019 vyhrály turnaj Světové série v Malajsii a braly stříbro v Číně.

Jakub Malík

Baseball

Jeden z nejlepších českých baseballistů Jakub Malík pomohl Arrows Ostrava k obhajobě titulu mistra republiky. Malík je vynikající pálkař, člen Klubu homerunářů a reprezentant České republiky.

Jan Veselý

Basketball

213 cm vysoký basketbalista Jan Veselý z Ostravy patří mezi nejlepší hráče Evropy. Ve službách Fenerbahce Istanbul vybojoval titul tureckého vicemistra a v Eurolize pomohl klubu do Final Four.

Jaromír Bohačík

Basketball

Basketbalista Jaromír Bohačík z Ostravy je oporou špičkového českého týmu ČEZ Basketball Nymburk. Patřil k nejlepším českým hráčům na mistrovství světa v Číně, kde Češi senzačně vybojovali 6. místo.

Nikola Ogrodníková

Atletika-oštěp

Ostravská rodačka Nikola Ogrodníková patří k nejlepším oštěpařkám světa. V roce 2019 brala bronz ve finále Diamantové ligy v Curychu a postoupila také do finále mistrovství světa v Dauhá.

Petr Mrázek

Hokej

Odchovanec vítkovického hokeje Petr Mrázek patří k nejlepším gólmanům kanadsko-americké NHL, kde hájí barvy Caroliny Hurricanes. V roce 2019 došel tento klub až do finále Východní konference.

Petra Kvitová

Tenis

Petra Kvitová z Fulneku se dokázala v roce 2019 probojovat až do finále Australian Open a mezi osm nejlepších tenistek na Turnaj mistryň v Číně. Byla také hráčkami zvolena nejčestnější tenistkou světa.

David Pastrňák

Hokej

Havířovský hokejista David Pastrňák patří mezi nejlepší hráče NHL. V roce 2019 dovedl svůj tým Boston Bruins až do finále Stanley Cupu. Pastrňák byl vyhlášen nejlepším hokejistou České republiky.

Tomáš Vaclík

Fotbal

Ostravský rodák Tomáš Vaclík je českou brankářskou fotbalovou jedničkou, s českou reprezentací postoupil na mistrovství Evropy 2020. Ve španělské lize hájí bránu věhlasného klubu FC Sevilla.

Vladimír Coufal

Fotbal

Odchovanec Baníku je oporou české fotbalové reprezentace a Slavie Praha. S pražským týmem vybojoval český titul v lize i v poháru a podílel se na úspěšném působení Slavie v Lize mistrů.

Dospělí

Adam Horváth

Karate

Umístění na MS v karate IKU konané 18.-20.10.2019 ve městě Fortaleza (Brazílie)
2. místo v kategorii muži do 80 kg
2. místo v kategorii muži týmy Sambon Shobu
2. místo v kategorii muži týmy Rotation Sambon Shobu

Václav Sivák

Kickbox

Mistr světa 2019 v kickboxu ve váze do 63,5 kg.

Marek Grycz

Moderní pětiboj

Mistr Evropy U24 v moderním pětiboji.

Mládež do 19 let

Sabina Košárková

BMX

Letos ale ukázala,že na to má znovu,vyjela si lepší výsledek na MS a to v kategorii cruiser 2.místo a 3.místo v kategorii girls14.Na ME vyjela 2x 2.místo a na MČR si vyjela pro titul a 3.místo společně ve spojené kategorii s chlapci.

Jan Vildomec

Sportovní střelba

Dvojnásobný juniorský mistr Evropy ve sportovní střelbě v soutěži tříčlenných družstev.

Daniela Petříková

Karate

1. místo na MS v karate IKU v kategorii juniorky týmy v termínu 18.-20.10.2019 ve městě Fortaleza ( Brazílie ).
2. místo na MS v karate IKU v kategorii juniorky týmy – rotation v termínu 18.-20.10.2019 ve městě Fortaleza ( Brazílie ).

Barbora Malíková

Atletika

Na atletickém Mistrovství Evropy do 17 let 5.-8.7.2018 v maďarském Győru vyhrála běh na 400m žen v čase 52,66s .
Na Mistrovství Evropy atletické mládeže do 19 let ve švédském městě Boras 18.-21.7.2019 byla v běhu na 400m juniorek třetí časem 52,37s, což je nový český rekord juniorek .

Vojtěch Kropáč

Taekwon-do ITF

Mistrovství Evropy (1.-8.4-2019, Rimini, Itálie)
1.místo – sebeobrana mix
2.místo – sebeobrana junior
1.místo – týmové technické sestavy
2.místo – týmové speciální přerážecí techniky

Vojtěch Petr

Tenis

Vojta Petr je mimořádným mladým sportovcem s nadšením pro tenis. O úspěších hovoří především 1. místo ME jednotlivců, 1. místo ME družstev a 1. místo Tarbes (jako neoficiální MS).

Družstva

1. SC TEMPISH Vítkovice (ženy)

Florbal

zisk titulu MISTRA České republiky 2019 v Extralize žen

SKSB ARROWS OSTRAVA - baseball

Baseball

český mistr 2018/2019

Trenéři

Pavel Brus

Florbal

Zisk titulu MISTRA České republiky v Superlize mužů, trenér 2019 v mužských soutěžích Českého florbalu, asistent trenéra reprezentace ČR mužů

Petr Czudek

Basketbal

trenér basketbalistů Opavy a asistent trenéra české reprezentace na MS v Číně

Sylva Roháčková

Akrobatický tanec

Dlouholetá a úspěšná trenérka. V letošním roce získala s akrobatickou skupinou STYX 4 zlaté medaile na mistrovství světa.
K dalším úspěchům patří světové ocenění mezinárodní organizace Sokola.

Akce roku

Mistrovství světa v para hokeji

Parahokej

Mistrovství světa v parahokeji se uskutečnilo 27. 4. – 4. 5. 2019. Para hokejové mistrovství světa v Ostravě se tučným písmem zapsalo do historie tohoto sportu. Svěřenci kouče Jiřího Břízy pobláznili Česko, na zápasy s Američany a Korejci dorazilo rekordních 8 600 fanoušků. Na para hokej jich nikdy víc nepřišlo.

Vyhlašovatelem ankety je Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Garantem sportovní části ankety je Moravskoslezská krajská organizace České unie sportu.